wytwórnia video–muzyczna

sesje z zachwytu

Muzyka tradycyjna grana po swojemu

Co roku nagrywamy za darmo kilka zespołów grających muzykę tradycyjną, które nas zachwycają. Bo zachwyt to główny motor napędzający Zalas. Prosta sprawa: świetne video i profesjonalny dźwięk, które muzykom pomogą rozwinąć skrzydła.

A konkretnie – co z tego możemy mieć?

Zespół Łada zebrał pieniądze na wydanie płyty dzięki nagraniom Zalasu (i dzięki swojej ciężkiej pracy oczywiście). Pokrzyk zyskał 5 świetnie nagranych kawałków + video promujące Epkę.

A Wy co chcielibyście zdziałać w najbliższym czasie?

Tak – za darmo!

Ale jak to? Nagrywacie za darmo? Tak. Za darmo dla muzyków, a może nawet z drobnym honorarium (nie obiecujemy, ale postaramy się). Koszta nagrań pokrywamy z pieniędzy zebranych na zrzutka.pl (trzymajcie kciuki!). Bo co by to było za rozwijanie skrzydeł, gdyby trzeba było zapłacić 3 tysiące złotych od skrzydła?

Jak to działa?

 1. Sygnał  – zgłaszasz zespół (jak? zobacz tu)
 2. Zachwyt – my się zachwycamy i odpisujemy/oddzwaniamy
 3. Umawiamy się na nagrania
 4. Nagrywamy ok. 4-8 Waszych utworów 
 5. Montujemy i miksujemy
 6. Publikujemy na profilach Zalasu na Facebooku i YouTube
 7. Razem z Wami promujemy nagrania
 8. Osiągacie swój cel – a my strasznie się cieszymy

Terminy nagrań

Wiosna

nagranie styczeń-luty, publikacja: kwiecień

nagranie maj-czerwiec, publikacja: sierpień

Zima

nagranie wrzesień-październik, publikacja: grudzień

Nasze nagrania

Nagrywamy autentyczne wykonania, nagrane na 100% - jak na koncercie, ale bez publiczności (właściwie publiczność może być, ale to nie koncert – dogadamy się). Ustawiamy tyle ile trzeba mikrofonów, a między grającymi muzykami chodzi nasz operator kamery. Po nagraniu wybieramy najlepsze podejścia (decyduje zespół), montujemy obraz, miksujemy dźwięk. A potem – promocja i osiąganie Waszych celów.

Pokrzyk

Ustawiamy tyle ile trzeba mikrofonów, a między grającymi muzykami chodzi nasz operator kamery. Po nagraniu wybieramy najlepsze podejścia (decyduje zespół), montujemy obraz, miksujemy dźwięk. A potem – promocja i osiąganie Waszych celów.

Michał Biel – Pokrzyk

Łada

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że trafiliśmy na chłopaków z Zalasu, którzy w pełni zaangażowali się w nasze projekty. Działają spójnie z wizją muzyków, co w połączeniu z ich dużym doświadczeniem i pomysłowością daje świetne efekty. Dzięki nim i promującym filmom nasza akcja crowdfundingowa zakończyła się sukcesem, wypromowała nas w sieci i zdobyliśmy nowych słuchaczy. Oprócz profesjonalizmu ich nadzwyczajną cechą jest entuzjazm, który odzwierciedla się w poświęconych przez nich godzinach na dopieszczanie nagrań. Jednak najważniejsze jest to, że przy pracy dobrze się bawią, chcą pomagać młodym i robią to dobrze.

Zosia Zaborowska – Łada

Tabor Śląski

Ustawiamy tyle ile trzeba mikrofonów, a między grającymi muzykami chodzi nasz operator kamery. Po nagraniu wybieramy najlepsze podejścia (decyduje zespół), montujemy obraz, miksujemy dźwięk. A potem – promocja i osiąganie Waszych celów.

Kasia Dudziak – Tabor Śląski w Ornontowicach

Jak zgłosić zespół

Napisz email na adres: muzyka@zalas.org. A w mailu takie informacje: 

 1. Nazwa zespołu
 2. Opis tego co gracie
 3. Co chcecie osiągnąć dzięki tym nagraniom?
 4. Link do demo (plik np. na google drive czy wetransferze, lub coś na Facebooku czy YouTubie)
 5. Skład zespołu
 6. Skąd jesteście
 7. Kontakt do was

My wszystko przeczytamy i się odezwiemy. Może zrobimy razem coś fantastycznego 🙂

Nazywam się Maciek Sarna. Wychylam się z lasu i słyszę, że za lasem grają. Posłuchajcie!
Close Menu