jak Pracujemy

Jakim zespołom pomagamy?

Najbardziej cieszy nas muzyka tradycyjna. Jakoś tak się porobiło. Janusz Prusinowski, Wowakin, Kożuch, Pokrzyk, Łada, Tęgie Chłopy, Lumpex, Witek Broda, Polmuz. Takie rzeczy. Zdarza się nam też nagrywać starych mistrzów na wsi – żadko, ale bardzo cenimy te okazje.

Szukamy zespołów z duszą. Co prawda nie za bardzo wiadomo co to znaczy, ale i tak szukamy. Jeśli wierzymy w zespół i porywa nas ich granie – nagrywamy. Wierzymy w zespół, czyli czujemy że dadzą radę, że mają ze sobą dobre relacje i energię.

Ta wiara w zespół jest mocno pragmatyczna, bo chcemy by nasza praca miała realne efekty. Żeby pomogła zespołowi dotrzeć do fanów, i żeby za nagraniem stała siła wspólnoty i życia muzyką.

I nawet trochę już się udało pomóc – zapytajcie zespół Łada.

 

Jak pracujemy?

Najpierw myślimy. Myślimy co byłoby najlepiej nagrać w danym momencie życia zespołu. Patrzymy co już mają, do czego się nagrania mogą przydać (promocja płyty, trasy, kampania crowdfundingowa). Na tej podstawie decydujemy co robić.

Potem nagrywamy video i dźwięk. Zawsze na 100% – ustawiamy muzyków i sprzęt, i nagrywamy. Razem z muzykami wybieramy najlepsze wykonania i gotowe. Trochę czyścimy video, montujemy, miksujemy dźwięk, ale nigdy nie poprawiamy wykonania – nie prostujemy intonacji, nie poprawiamy rytmu. Także dlatego, że tak się szybciej pracuje.

Nie lubimy typowych koncertów, ale im bardziej nietypowa sytuacja koncertowa tym jest większa szansa, że będziemy chcieli nagrać. Scena na środku sali? Nie ma sceny? Koncert w sklepie mięsnym? My chętnie 🙂

Ile to kosztuje?

Zalas nagrywa niezależnie od budżetu, bo zespołów które lubimy najczęściej nie stać na profesjonalne nagrania. Budżety rzędu kilku tysięcy są dla nich nieosiągalne, a dla firmy produkcyjnej, to i tak marne pieniądze. Często kończy się absurdalną sytuacją – zespół wydaje ”duże pieniądze” i dostaje rzecz zrobioną słabo.

Dlatego powstał Zalas – nagrywamy muzykę, która nas zachwyca. Jeśli macie budżet na nagranie to nie pogardzimy, ale nagrywamy także całkiem za darmo (więcej szczegółów tutaj).

Dlaczego? Bo mamy dosyć ograniczeń spowodowanych pieniędzmi. Musicie się z tym pogodzić 🙂

Publikacja

Nagrania publikujemy na naszym kanale YouTube. Zespół ma wpływ na wybór nagrań i pełne prawo veta, linkujemy wszędzie gdzie trzeba, dodajemy odpowiednie napisy do wideo.  Stosujemy metodę telewizyjną – 1 odcinek na tydzień, a nie Netflixową – cały sezon naraz. Dzięki temu małymi kroczkami idziemy do przodu, zamiast ukrywać się w tajnym laboratorium, miesiącami doskonaląc idealny wywar muzyczno-filmowy.

Technikalia

Lubimy używać wielu mikrofonów i zdarza się nam używać kilku kamer, ale celujemy w “naturalność”. Staramy się, żeby wszystko było jak najpiękniej, ale naturalność jest ważniejsza. Nie poświęcimy komfortu muzyków dla jakości produkcji. Bywa że trochę się muszą nagiąć, ale naprawdę trochę.

Skontaktujmy się!

Jeśli jesteście zespołem zainteresowanym współpracą z Zalasem to dajcie znać. Przyślijcie demo, nagranie z koncertu, próby, cokolwiek macie najlepszego dzisiaj. I pogadamy, zobaczymy czy coś uda nam się razem zdziałać.

Close Menu